Minden a Premier League-ről!

Ez az oldal az angol első osztály,a premier league bajnoksággal foglalkozik.Elemzések,infók és még sok minden más.

Itt a FA kupával foglalkozunk:

A Football Association Challenge Kupa, általánosabb nevén FA-kupa egy angol labdarúgó verseny, az angol labdarúgó szövetség (FA) után elnevezve. 1871-ben alapították, így ez a világ legrégebbi labdarúgó versenysorozata.

A kiírásban minden osztály csapatai részt vesznek, így fennáll a lehetőség, hogy egy alsóbb osztályú csapat egy Premier League-ben szereplő csapatot búcsúztat a kupából. A 2008-09 szezonban és 2009-10 szezonra rekordszámú, 762 csapat nevezését fogadták el. Ezzel szemben a Ligakupában csak a Football League 72 tagja, és a Premier League-ben szereplő 20 csapat, összesen 92 csapat vehet részt.

A csapat a kupa elnyerésével automatikusan kvalifikálja magát az Európa-Liga első körében. Ha a csapat Európa-liga indulást érő pozícióban végzett a szezon végén, a helyet az kapja, aki az európai szereplést érő helyekről lecsúszott.

Alsóbb osztályú győztesek

A Football League alapítása óta a Tottenham Hotspur az egyetlen ligán kívüli csapat, aki FA-kupát nyert. A csapat akkor a Southern League tagja volt, a Football League-be csak 1908-ban nyertek felvételt. Abban az időben a Football League két, 18 csapatból álló osztályból állt; a Tottenham győzelme egy mai harmadosztályú csapat győzelméhez lenne hasonlítható. Az FA-kupa történetében csak nyolc olyan csapat nyerte meg a kupát, akik nem az élvonalban játszottak.